Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namai (sutrumpintas pavadinimas - Šiaulių VGN) yra biudžetinė stacionari socialinių paslaugų įstaiga, teikianti globos (rūpybos), ugdymo ir socialines paslaugas be tėvų globos likusiems vaikams, kuriems nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba).
Nuo 2017 m. kovo 1 d. vaikų globos namai pradėjo teikti pagalbą socialinės rizikos šeimoms.
Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namai įkurti 1992 m. rugsėjo 1 d., reorganizavus Šiaulių 2-ąją mokyklą – internatą. Globos namų savininkė yra Šiaulių miesto savivaldybė, kurios teises ir pareigas įgyvendina Šiaulių miesto savivaldybės taryba.
Vaikų apgyvendinimui vaikų namuose skirtos 32 vietos. Jie apgyvendinami 4 šeimynose (po 8 vaikus kiekvienoje): „Planetos“, „Spindulys“, „Vėtra“ ir „Mažyliai“. Šeimyna - tai ,,butas”: virtuvė, svetainė ir miegamieji kambariai.
Globos namuose gyvenantiems vaikams yra teikiamos apgyvendinimo, maitinimo, sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo, informavimo, konsultavimo, atstovavimo ir tarpininkavimo, kasdienio gyvenimo bei darbinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo, laisvalaikio organizavimo paslaugos. Atsižvelgiant į vaiko amžių, brandą, individualius poreikius, sveikatos būklę sudaromas ir įgyvendinamas individualus vaiko socialinės globos planas. Siekiant visapusiško vaikų užimtumo, vaikų globos namuose veikia papildomo ugdymo būreliai (muzikos, fotografijos, sporto), kuriuose sudarytos galimybės atsiskleisti vaikų gabumams, kūrybiškumui, iniciatyvumui, saviraiškai.
Tiesiogiai su vaikais dirba direktoriaus pavaduotojas socialiniams reikalams, 1 socialinis pedagogas, 12 socialinių darbuotojų, 21 socialinių darbuotojų padėjėjai, 1 psichologas, 1 sveikatos priežiūros specialistas ir 4 užimtumo specialistai.
Vizija
Vaikų globos namų vizija - būti modernia, bendradarbiaujančia įstaiga, teikti kokybiškas socialines paslaugas ir efektyviai vykdyti jai pavestas funkcijas.
Misija
Vaikų globos namų misija – su turimais ištekliais teikti kvalifikuotas, kokybiškas, prieinamas socialinės globos ir socialines paslaugas, siekiant optimalių rezultatų, atitinkančių globotinių ir šeimų patiriančių sunkumus lūkesčius.
Vertybės
1. pagarba - kiekvienas žmogus yra unikalus ir vertingas;
2. profesionalumas - dirba lanksčiai ir atsakingai, siekia kokybiškų rezultatų;
3. bendradarbiavimas - bendro tikslo siekimas su paslaugų gavėju, geranoriškai ir laiku keičiasi informacija tarpusavyje ir su partneriais;
4. tobulėjimas - nuolat kelia savo kvalifikaciją, yra atviri naujovėms ir taiko jas savo darbe;
5. konfidencialumas - vaikų globos namų darbuotojai gerbia informacijos slaptumą, konfidencialumą, atsakingo panaudojimo principus savo profesiniame darbe.